Święta Bożego Narodzenia?

Piękne są te święta. Wszyscy są razem. Obdarzamy się prezentami i pozytywnymi życzeniami. Spędzamy dużo czasu z naszymi bliskimi pogłębiając nasze więzi. Próbujemy pamiętać o uczuciach i tym, że ważniejsze jest dawanie niż otrzymywanie.

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku powszechnie praktykowane było w różnych formach obrzędowe składanie życzeń, czyli kolędowanie.
Etymologiczne korzenie słowa kolęda, znanego wszystkim językom słowiańskim, sięgają czasów rzymskich. W języku łacińskim nazwa calendae, znaczyła dosłownie „rzeczy, które mogą być ogłoszone”, odnosiła się do pierwszych dni miesiąca, a zwłaszcza pierwszych dni nowego roku. Ogłaszano wtedy publicznie, co w danym miesiącu nastąpi, praktykowano składanie sobie życzeń i dawanie prezentów.

Klasa hotelarska kultywując wieloletnią tradycję Naszej szkoły udała się na kolędowanie do buskich hoteli.

 

Pełni optymizmu w czerwonych czapeczkach i towarzystwie Mikołaja, nie zważając na warunki pogodowe ruszyliśmy
w dół Alei Mickiewicza.


 Pierwszy postój Zamek Dersława.... wspólne zdjęcie i kolęda.

W tych wyjątkowych dniach Świąt Bożego Narodzenia, chcemy Wam życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech w nadchodzącym Nowym 2018 Roku szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą, a wiara codziennie dodaje sił i energii.
 

Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych świąt!
 


Hotel**** Bristol Art & Medical Spa

W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje Wam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2018 Rok


Hotel Gromada ***

 Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I my spieszymy z życzeniami: Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobro wśród Was gości. I niech Boga wielka moc na Was spłynie w świętą noc.

 


   Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

 

   Sanatorium "Słowacki" HOTEL MEDICAL SPA ***

Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas, gdy siedzimy wszyscy w kole, i MAMY bliskich przy stole.
 

 


  Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellsness


W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości.


 
Wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości od Bożej Dzieciny życzy… 1H
 
 
P.S. Dziękujemy za miłe przyjęcie, ciepłe słowo oraz za uśmiech na Waszych twarzach, gdy pojawialiśmy się w drzwiach Waszych obiektow noclegowych. Za rok również Was odwiedzimy:)