W dniach 18-20 czerwca 2018 roku klasa hotelarska brała udział w wycieczce do Warszawy, która została w pełni zaplanowana i zorganizowana przez wychowawczynię Panią Iwonę Kąkol.

Pierwszym miejscem jaki zobaczyliśmy był Sejm RP. Warto wspomnieć, iż udalismy się tam na specjalne zaproszenie posła Krystiana Jarubasa.

Przewodniczka w sposób bardzo ciekawy opowiedziała nam o sejmowych budynkach, ich historii, sali obrad oraz o posłach.Wszak nie każdy wie, że posłem może zostać osoba, która ukończyła 21 lat. Zaś najmłodszy stażem poseł zasiada w pobiliżu Marszałka Sejmu pełniąc funkcje sekretarza podczas obrad.

Następnie udalismy się na PGE Narodowy -  z jednej strony dom piłkarskiej reprezentacji Polski, zaś z drugiej jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w których na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach.

PGE Narodowy nie miał tego dnia dla nas żadnych tajemnic - gdyż to My poczuliśmy się jak VIP i zajęliśmy miejsca najważniejszych ludzi w Polsce w eleganckich lożach, czy też droższych sektorach. 

Podczas imprez sportowych obiekt jest w stanie pomieścić na trybunach 58 500 kibiców, zaś w czasie imprez muzycznych – do 72 900 osób (w tym 106 niepełnosprawnych). Łączna kubatura stadionu (wynosi ponad 1 000 000 m³. Stadion posiada największe centrum konferencyjne w Warszawie dla 1600 osób, a jego powierzchnia biurowa i handlowa to 25 000 m². Parking podziemny pod płytą boiska mieści 1765 samochodów. Stadion posiada 965 toalet. Na stadionie znajduje się 900 miejsc dla przedstawicieli mediów, 4 restauracje, fitness club, fun pub na kilkaset osób i 69 luksusowych lóż biznesowych.

Trasa "Poczuj się jak VIP" obejmowala pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy i najbardziej ekskluzywne miejsca przeznaczone dla naważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.

Ostatnim punktem naszej wycieczki przewidzianym na pierwszy dzień był taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Nie kazdy wie, że wielu z warszawiaków nazywa go "rakietą Stalina" czy też "pajacem kultury".

 

Widoki z lotu ptaka...bezcenne.

 


 

Krótki odpoczynek na tarasie widokowym.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Ogrodzie Saskim

I przejście pod Grób Nieznanego Żołnierza

Spacer Kradowskim Przedmieściem

Na trasie Pałac Prezydencki

Skwer Adama Mickiewicza

Taras widokowy

Plac Zamkowy wraz z Kolumną Zygmunta III Wazy.

Po zwiedzeniu Starego Miasta udaliśmy się do pięciogwiazdkowego HOTELU BOUTIQUE- H15. Zasady funkcjonowania w/w obiektu przybliżyło nam dwóch managerów Kacper Waśkiewicz i Mateusz Duda.

 

Kolejnym niezwykle ciekawym miejscem jakie odwiedziliśmy było Muzeum Narodowe. Tu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w lekcji muzealnej.

Na zakończenie dnia trampoliny!

Odbyliśmy godzinną lekcję wychowania fizycznego.


Trzeci dzień w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Wojska Polskiego

 

Zgodnie z naszym kierunkiem kształcenia, bezcennym doświadczeniem było odwiedzenie najstarszego warszawskiego Hotelu Bristol, który został wybudowany w 1901 roku.

 Niestety nie mogliśmy uwiecznić naszej podróży po obiekcie na fotografiach ze względu na prywatność gości hotelowych. Oprowadzał nas butler - osobisty kamerdyner gości zamieszkałych w apartamentach. No coż nie wszędzie apartament kosztuje 11.000 zł za dobę :)

Na zakończenie zwiedzania krótki przystanek przy ścianie sław, które odwiedziły Hotel Bristol.

 

 

Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy w Warszawie był budynek Telewizji Polskiej TVP. 

Przewodnik oprowadził nas po kilku studiach.

Na początek studio, gdzie nagrywany jest program "Trzeci punkt widzenia", który możemy obejrzeć na TVP Kultura.

 

 Następnie udaliśmy się do studia gdzie nagrywana jest "Trzecia połowa" - serial komediowy o męskim świecie bohaterów, których największą pasją jest piłka nożna i kibicowanie ukochanemu zespołowi.

 

Ostatnie studio, które wzbudziło w nas najwięcej emocji czyli "Pytanie na śniadanie".

Jak to miło choć chwilę poczuć się jak osoby prowadzące program.

Na koniec kilka pamiatkowych zdjęć.

Dziękujemy za wspólną wirtualną wycieczkę po Warszawie!

Pozdrawiamy 1h:)