Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Symbole Światowych Dni Młodzieży w naszej szkole.

W ramach ogólnopolskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, nasza diecezja uczestniczy w perygrynacji symboli zapowiadających to wydzarzenie. Są nimi przekazywany kolejnym organizatorom krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. W dniu 5 lutego 2015 r. zagościły one w naszej szkole. Zgromadzona młodzież powitała je hymnem ŚDM z 1991, które odbyły się w Częstochowie. Po słowie powitania wygłoszonym przez Dyrektora Szkoły, pana Andrzeja Bilewskiego młodzież wzięła udział w prelekcji poświęconej ŚDM w 2016 r. Uczniowie naszej szkoły wykonali skomponowany na tę uroczystość przez Jakuba Blycharza hymn pt. "Błogosławieni miłosierni" a następnie wzięli udział w adoracji symboli ŚDM, którą poprowadził ks. Łukasz Duraj. Wspólnej modlitwie towarzyszył również proboszcz parafii na której terenie znajduje się szkoła, ks. kanonik Tadeusz Szlachta. Po błogosłwieństwie i przy śpiewie chóru symbole ŚDM zostały przekazane  kolejnej szkole, która uczestniczyła w ich perygrynacji.

 

opr. s. Helena M. Chudyba