Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Straszyki nam nie straszne !!!

 9 lutego 2024 roku, w ramach Dni Nauki Polskiej, uczniowie klas biologiczno - sportowych uczestniczyli w warsztatach entomologicznych, których głównymi bohaterami były straszyki i modliszki.

 

Straszyki to rząd owadów, który liczy dziś ok. 2500 gatunków. Charakteryzuje je specyficzny wygląd - są mistrzami kamuflażu. Z łatwością imitują patyki, gałązki lub liście, nie tylko kształtem swojego ciała, ale i ubarwieniem. 

Straszyki prowadzą nocny i lądowy tryb życia. Wystraszone nieruchomieją - wpadają w stan katalepsji. 

Prowadzące warsztaty: Pani Ania i Ilona, które o owadach wiedzą prawie wszystko, zabrały naszą młodzież w pasjonującą podróż do niesamowitego świata owadów. Owady to olbrzymia grupa zwierząt - najbogatsza w gatunki, znana przez wszystkich, ale dogłębnie poznana przez bardzo niewielu. 

 

Modliszki - to rząd owadów, który swą nazwę zawdzięcza pozycji, przypominającej osobę z rękami złożonymi do modlitwy.

Podczas spotkania uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć "na żywo" i wziąć do ręki wyjątkowe okazy owadów. 

 

Spotkanie z fascynującym światem owadów wywołało wśród uczniów wiele pozytywnych emocji.  

Kontakt na żywo z najliczniejszą grupą zwierząt pozwolił uczestnikom warsztatów przekonać się do nich i wzbudził wielkie zainteresowanie. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne warsztaty z owadami w roli głównej.