Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 NOC ANGLISTÓW 2023

24 listopada uczniowie naszej Szkoły odwiedzili Uniwersytet Jana Kochanowskiego         w Kielcach.

Celem wyjazdu był udział w Nocy Anglistów - unikatowym wydarzeniu, którego głównym założeniem jest pokazanie myśli i potencjału naukowego polskiej anglistyki, a także ukazanie nieprawdziwości mitu, że anglistyka to wyłącznie nauka języka. 

W tym roku wydarzenia naukowe z okazji Nocy Anglistów organizowane były równolegle na 17 uniwersytetach, w 15 polskich miastach.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Panią dr Monikę Łodej uczniowie poczuli się jak prawdziwi badacze, odkrywający tajniki miejskich legend i ich początki. Dzięki temu poznali nowe słownictwo angielskie w niecodzienny sposób, korzystając z metody nazywanej „Nauczanie przez Odkrywanie”.

 

 

W trakcie lekcji wcielili się w rolę detektywa, zgłębiając intrygujące opowieści miejskich legend. 

 

Następnie uczniowie wysłuchali wykładu Pana prof. dr hab. Waldemara Kowalskiego, który przedstawił społeczeństwo amerykańskie jako naród imigrantów, w którym konieczność zmiany miejsca, podróży, nie zawsze z określonym celem, dawała nadzieję wolności i lepszego życia.

Migracja bywała więc wyborem milionów Amerykanów i na stałe obecna jest w kulturze tego narodu. Przejawem tego są m.in. wybrane dzieła literatury, poezji i filmu, które zostały omówione podczas wykładu.

Wyjazdy edukacyjne takie jak ten są bez wątpienia dla uczniów cennym doświadczeniem. Przez chwilę mogli poczuć się jak studenci, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego.

Mamy również nadzieję, że wpłyną pozytywnie na motywację uczniów do nauki, zainteresowanie językiem i chęć rozwoju.