OTRZĘSINY 2022

27 października 2022 roku obchodziliśmy wyjątkową dla naszej Szkoły uroczystość – Otrzęsiny. W tym roku uczniowie klasy II h wraz z wychowawczynią – panią Ewą Wośko zaprosili uczniów klas pierwszych w niezapomnianą podróż dookoła świata.

Jako pierwsi zaprezentowali się organizatorzy – uczniowie klasy II h, którzy jako reprezentanci Polski zatańczyli krakowiaka.

Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie klasy II h zaprosili pierwszoklasistów i ich wychowawców do tanecznej rozgrzewki.

KONKURENCJA I – „Prezentacja klasy”

Klasa I w przeniosła nas do Niemiec.

Uczniowie klasy I e zabrali nas do odległych Indii.

Klasa I h swym gorącym występem sprawiła, że poczuliśmy klimat Hawaii.

Wraz z klasą I C mogliśmy pokibicować reprezentacji Brazylii.

Piękne latynoski w długich sukniach, panowie w sombrero – nie mamy wątpliwości, że wraz z I D znaleźliśmy się w Meksyku.

Uczniowie klasy I B swoją prezentacją ekspresowo przetransportowali nas do Włoch.

KONKURENCJA II – „Talent klasowy”

W trakcie tej konkurencji mogliśmy się przekonać, jak utalentowani są nasi uczniowie.

Podziwialiśmy ich popisy wokalne, taneczne i akrobatyczne.

Byliśmy pod wrażeniem tego, jak zgrane są zespoły klasowe – prezentowali naprawdę skomplikowane układy choreograficzne!

KONKURENCJA III – „Pokaz mody”

Pierwszoklasiści zaprezentowali się w strojach kojarzących się z wylosowanym krajem.

KONKURENCJA IV – „Quiz”

Przedstawiciele każdej z pierwszych klas odpowiadali na pytania dotyczące kraju, który prezentowali oraz pytanie dodatkowe – dotyczące naszej Szkoły.

Poszło im naprawdę nieźle!

KONKURENCJA V – „Portret wychowawcy”

„Złote rączki” wśród pierwszoklasistów mieli nie lada wyzwanie – stworzyć portret wychowawcy w ciągu 2 minut.

Wychowawcy byli zachwyceni!

KONKURENCJA VI "Taniec"

Zadaniem pierwszoklasistów było jak najwierniejsze odwzorowanie tańca przedstawionego przez Amelię z II h.

Choć Amelia naprawdę wysoko "zawiesiła poprzeczkę" okazało się, że dziewczyny z klas pierwszych są równie wygimnastykowane!

KONKURENCJA VII – „Przepis”

Jaki przepis mieli stworzyć nasi pierwszoklasiści? Oczywiście na ZGRANĄ KLASĘ!

Co więcej, musieli przedstawić go ŚPIEWAJĄCO!

W trakcie obrad jury uczestników Otrzęsin nie opuszczał dobry humor i chęć do dalszej zabawy.

Na zakończenie przewodniczący jury, Pan Dyrektor Andrzej Bilewski zwrócił się do wszystkich uczniów klas pierwszych – przypomniał, że Otrzęsiny to nie tylko świetna zabawa ale i nauka: pracy w grupie czy wystąpień publicznych. Wszystkie klasy zaprezentowały się fantastycznie, jednak, jak w każdym konkursie, muszą być zwycięzcy:

MIEJSCE III: ex aequo KLASY I B i I C

MIEJSCE II: KLASA I h