Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 

UDZIAŁ UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TURBOLANDESKUNDE 

 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w  IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.  Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Do konkursu zgłosiło się 21 osób, które dnia 29 lutego 2024r. zmierzyły się z testem eliminacyjnym. Na tym etapie zakwalifikowaliśmy 12 uczniów z najwyższymi wynikami do I etapu konkursu.  Na podium znalazły się:

I miejsce: Jończyk Malwina, kl.2B

II miejsce: Sowińska kamila, kl. 2h

III miejsce: Zabłotna Patrycja, kl. 2D

 Dnia 15 marca 2024r. uczniowie już nie indywidualnie, a w trzyosobowych zespołach dzielnie zmagali się z pytaniami dotyczącymi Szwajcarii.  Drużyny musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu geografii, gospodarki, historii, kultury, polityki oraz sportu.

Skład drużyn:

1) Nowicka Nikola (1e), Prażuch Wojciech (1e), Ratusznik Jakub (1e)

2) Widz Maja (1e), Sowińska Kamila (2h), Zabłotna Patrycja (2D)

3) Górak Anna (2h), Stojek Zuzanna (2h), Korciba Dominik (3e)

4) Jończyk Malwina (2B), Mozal Wiktoria (2B), Szydłowska Magdalena (2B)

    

Do kolejnego, regionalnego etapu konkursu zakwalifikował się zespół uczennic z klasy 2B: Jończyk Malwina, Mozal Wiktoria,  Szydłowska Magdalena.

 19 kwietnia dziewczyny wybiorą się do Krakowa w kolejną podróż po krajach niemieckiego obszaru językowego. Viel Erfolg :-)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

 

Opiekunowie: Ewelina Majcher, Monika Deręgowska- Rajczak