Dni otwarte 2022

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. W tym roku są one szczególne,  ponieważ przez trzy dni (11-13.04.2022r.) mury naszej szkoły mogli odwiedzać uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.

Do wyboru klasy biologiczno -sportowej w III Liceum Ogólnokształcącego zachęcały uczennice klasy 1c
pod opieką P. Renaty Sowińskiej.

Wszyscy przybyli zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, ale oprócz tego czekało ich sporo atrakcji.

Uczniowie ZSP wraz z nauczycielami przygotowali dla swoich przyszłych koleżanek
i kolegów szereg ciekawych inicjatyw.

Na hali sportowej zaprezentowali się uczniowie III LO, Technikum Nr 1 i Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 1.

Informacji o klasie hotelarskiej udzielały uczennice klasy 3hp i 2hp pod opieką Pani Krystyny Kaszuby.

Oprócz tego na sali gimnastycznej na absolwentów szkół podstawowych czekały  animacje - gry i zabawy integracyjne.

Frekwencja dopisała. Naszą szkołę odwiedziło blisko 800 uczniów ze wszystkich szkół powiatu buskiego.

Do wyboru naszej szkoły zachęcalu ekonomiści - Filip, Laura i Bartek.

Uczniowie z zaangażowniem i pasją prezentowali naszą ofertę.

Oczywiście pojawił się też Kopernik (w tej roli Jakub Górniak z kl. 3b)
w towarzystwie Miss Wiosny (Ola Lubacha) i Mistera (Mikołaj Kurzacz).

Na sali gimnastycznej zwiedzający mogli obejrzeć pokazy gimnastyczne, taneczne czy sprawdzić swoje umiejętności w piłki siatkowej lub nożnej.

Zajęcia sportowe przygotowały też siatkarki pod okiem Pani Mirosławy Gajdy.

Uczniowie mogli potrenować z uczennicami ZSP.

Dni otwarte uświetnił wspaniały występ tegorocznej maturzystki - Wiktorii Laprus z klasy 3c.

Jak widać ósmoklasiści spędzili czas w przyjemnej atmosferze.

Szczegółowych informacji o zajęciach sportowych realizowanych w ZSP udzielał Pan Adrian Szumilas.

Pokazy umiejętności sportowych w wykonaniu uczniów ZSP - Sandry Futrzyńskiej (kl.3c) i Kacpra Dziury (kl.2bp).

Pokazy bokserskie.

Ósmoklasiści mogli zobaczyć wysęp Copernicana Cheerleaders.

O współpracy miedzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ opowiadali uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego.

Zaprosili też ósmoklasistów do wspólnej zabawy przy tradycyjnym tańcu bawarskim.

Pani Katarzyna Nowak z uczennicami  Szkoły Branżowej promowali szkolnictwo zawodowe.

Stoisko fryzjerskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych.

W wolnej chwili była okazja porozmawiać z uczniami, pobawić się w rytmach belgijki czy  zrelaksować się przy słodkościach przygotowanych przez klasę gastronomiczną.

Dla zwiedzających czekał poczęstunek, w postaci pysznych potraw i ciast, który na tę okazję przygotował
Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych.

Szkolne Koło Medialne "Megab@jt" przygotowało na tę okazję filmiki przedstawiające życie szkoły.

Szkolny Klub Medialny promowały - Sylwia Marzec, Natalia Fotuńska, Klaudia Szcześniak i Julia Bielak z kl. 3hp, pod opieką Pana Pawła Kręta.

Nie mogło zabraknąć oczywiście Mikołaja Kopernika oraz Miss Wiosny:)

Do rywalizacji sportowej z uczniami ZSP zachęcali nauczyciele wf.

Pokaz bokserski w wykonaniu Karoliny Kamińskiej uczennicy kl. 4e.

Tego typu inicjatywy pozwalają młodym osobom na poznanie atmosfery i specyfiki przyszłej szkoły, a dodatowo na rozmowy z uczniami i nauczycielami.

Znalazł się też czas na wspólną zabawę i integrację.

Jak widać uczniowie bawili się wyśmienicie.

Humory dopisywały wszystkim.

Pokaz zapasów w wykonaniu Moniki Laski z kl.2b.

Nad całością czuwali oczywiście - Giulka Gruchała, Maksym Władny,
Ola Musiał i Natalia Kosela.

Młodzież podczas Dni Otwartych obejrzała szkołę, profesjonalne wyposażenie sal, zapoznała się z atutami wyróżniającymi placówkę, przekonała się, jakie można zdobyć umiejętności, odkryła tajemnice wiedzy.

W roli oprowadzających oczywiście uczennice ZSP- Wiktoria Kozieł i Kasia Wojtacha z kl. 1c.

O klasie hotelarskiej opowiadała Ola, Oliwia i Kamil.

Po szkole oprowadzali też Franciszek Gawroński (kl.2a) i Jakub Sikora (kl. 3b).

Szczegółowe informacje oczywiściw u hotelarek - Aleksandry Musiał, Aleksandry Janus i Oliwii Walasek (kl.1h)

Uczniowie zajrzeli na zajęcia lekcyjne - poznali przyszłych nauczycieli, spotkali starszych kolegów i koleżanki.

Przyszli pierwszoklasiści mogli się przekonać, jakie wyzwania czekają ich w nowej szkole.

Przyszli uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju.

Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili zajęcia pozalekcyjne oraz wspomniali o możliwości działania w kołach
i klubach uczniowskich itp.

Można było również poznać zasady działalności Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz poznać historię szkoły, w trakcie zwiedzania budynku szkoły.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji przygotwanych przez nasze uczennice.

Ósmoklasiści otrzymali też poczęstunek, w postaci pysznych potraw i ciast, który na tę okazję przygotował Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych pod opieką Pani Małgorzaty Zdanowskiej-Gacek.

W planie zwiedzania nie zabrakło biblioteki szkolnej.

Na koniec pamiątkowe zdjęcia.

Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2022/2023 będzie dla naszych przyszłych uczniów równie atrakcyjny i ciekawy, jak tegoroczne Dni Otwarte, a we wrześniu spotkamy się w murach Kopernikańskiej szkoły.

Zapraszamy do nauki w ZSP im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju