OTRZĘSINY 2023

27 października 2023r. zgodnie z tradycją szkoły odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Tegoroczne Otrzęsiny przygotowała klasa 2 D pod opieką wychowawczyni - pani Eweliny Majcher. Motywem przewodnim uroczystości był "Świat Mitologii".

Jako pierwsi zaprezentowali się organizatorzy uroczystości - klasa IID.

Sceny Olimpijskiej strzegli greccy bogowie z klasy IID

Przed rozpoczęciem konkurencji, uczniowie w ramach rozgrzewki i w celu rozładowania napięcia wzięli udział w dwóch krótkich zabawach, które wywołały wiele emocji :-)

Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwało Jury, któremu przewodniczyła                       Pani Wicedyrektor Wioletta Czupryna-Kopeć.

KONKURENCJA I - Prezentacja klasy z akcentem mitologicznym

Klasa 1B

Klasa 1C

Klasa 1 E

Klasa 1 H

Klasa 1W

KONKURENCJA II - Odegranie scenki z mitu

Klasa 1B przedstawiająca scenę z mitu "Syzyf"

Klasa 1C przedstawiająca scenę z mitu "Orfeusz i Eurydyka"

Klasa 1E przedstawiająca scenę z mitu "Demeter i Kora"

Klasa 1H przedstawiająca scenę z mitu "Wojna Trojańska"

Klasa 1W przedstawiająca scenę z mitu "Narodziny Świata"

KONKURENCJA III - Boski pokaz mody

W tej konkurencji uczniowie zaprezentowali stroje wybranych postaci mitologicznych.

KONKURENCJA IV: Quiz z zakresu wiedzy mitologicznej

oraz pytanie Extra dotyczące naszej szkoły :-)

KONKURENCJA V: Kalambury

"Jabło niezgody", "Stajnia Augiasza" czy "Puszka Pandory" - to przykłady związków frazeologicznych, których znajomością musieli wykazać się uczniowie klas pierwszych. Stanęli przed nie lada wyzwaniem odgadnięcia właściwego hasła przedstawianego za pomocą rysunku.

KONKURENCJA VI: Odgadnij mit

Zadaniem uczniów w tej konkurencji było wskazanie tytułu mitu na podstawie przytoczonego fragmentu. Mimo, iż zadanie do łatwych nie należało, młodzież wykazała się niesamowitą znajomością mitologii.

W czasie pracy Jury nad podsumowaniem punktów za wszystkie konkurencje, czas umilił nam występ taneczny Copernicana Cheerleaders oraz  występ wokalny Magdaleny Lech - uczennicy klasy 2D.

PODSUMOWANIE

Bez wątpienia poziom prezentacji klas był bardzo wysoki. Młodzież wykazała się niesamowitą pomysłowością, zaaangażowaniem i umiejętnością współpracy, a nie zabrakło przy tym wspaniałej zabawy! Wszystkie klasy zaprezentowały się fantastycznie, ale zwycięzca może być tylko jeden!

MIEJSCE I: Klasa 1 E

MIEJSCE II: Klasa I H

MIEJSCE III: Klasa I C

Do zobaczenia za rok na Otrzęsiny, których program przygotuje kl. Ie