Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

BERLIN - Jarmarki Świąteczne

Podczas czterodniowego wyjazdu do Berlina mieliśmy okazję poznać najbardziej znane zabytki Berlina – miasta multikulturowego i stolicy RFN oraz zapoznać się z najnowszą historią Niemiec, dotyczącą II wojny światowej i zjednoczenia, zwiedzając Reichstag, Muzeum DDR, Checkpoint Charlie oraz pozostałości Muru Berlińskiego z Galerią East Side i pomnik Holocaustu Mahnmal.

Największe wrażenie zrobiła na nas wieża telewizyjna, gdzie z wysokości 200 metrów podziwialiśmy panoramę Berlina, równie niezapomnianych  wrażeń dostarczyła szklana kopuła Reichstagu, Brama Brandenburska, berlińska Katedra, Muzeum Techniki oraz potężne gmachy zabytków przy Alei Unter Den Linden i Ku-Damm.

Motywem przewodnim naszego wyjazdu były Jarmarki  Bożonarodzeniowe  - wielowiekowa tradycja kultywowana w każdym niemieckim mieście. Bajkowa atmosfera, rozświetlone choinki, kramy pełne rękodzieła i pysznych regionalnych specjałów pozwoliły poczuć prawdziwy klimat świąt i poznać tradycje adwentowe naszych zachodnich sąsiadów.