Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

WOŚP - 31 Finał

 W tegorocznym finale WOŚP uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą, którzy zbierali pieniądze do puszek.

Pobiliśmy kolejny rekord, zebraliśmy 5029,43 zł. Wszystkim dziękujemy za wsparcie !!! 

29 stycznia 2023r nasza szkoła także włączyła się w tegoroczny finał WOŚP, który przebiegał pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!" - jak zawsze towarzyszyła mu moc dźwięków i pozytywnych emocji.

 Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w działania WOŚP przygotowując kiermasz ciast, ciasteczek i babeczek, a na scenie BSCK w Busku - Zdroju można było obejrzeć występ wokalny Aleksandry Borzęckiej i Dominiki Łochy oraz pokaz taneczny w wykonaniu Copernicana Cheerleaders.

 

Za pieniądze zebrane w ramach 31. Finału WOŚP kupione będą m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF; analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego; zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych; systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń i komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

 
 

 Wszystkim wpłacającym - zarówno darczyńcom, rodzicom, jak i naszym cudownym uczniom ogromnie dziękujemy za hojność i wielkie serca.

 
 
 
  
 
Dziękujemy Wszystkim za przygotowanie, wsparcie
i zaangażowanie w kolejny wspólny finał akcji WOŚP!