DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2022

13 października 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru i wspólnym odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski podziękował nauczycielom oraz wszystkim pracownikom Szkoły za dotychczasową pracę i życzył dalszych sukcesów zawodowych.

Pan Dyrektor wręczył również Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku wyróżnienia te otrzymali: p. Ewa Kozłowska, p. Michał Siekierski, p. Renata Sowińska, p. Adrian Szumilas oraz p. Piotr Zawadziński.

Pan Wicedyrektor Marek Partyka został wyróżniony Nagrodą Starosty, którą wręczył Pan Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak.

Pani Aneta Wójcikiewicz za swą działalność dydaktyczno-wychowawczą została uhonorowana Nagrodą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

W kolejnej części uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych,

po którym uczniowie otrzymali pamiątkowe odznaki z logo Szkoły.

Ślubowanie złożyli również nauczyciele mianowani na wychowawców klas pierwszych:  p. Paweł Karolczak (I B), p. Małgorzata Marcinek (I C), p. Aneta Wójcikiewicz (I D), p. Kinga Kurasińska (I e), p. Monika Zwolska (I g), p. Katarzyna Majcher (I h) oraz p. Katarzyna Duda (I w).

Następnie prowadzący uroczystość - Dominika Kołodziej oraz Marcel Trzeszkowski

z klasy III A złożyli w imieniu wszystkich uczniów podziękowania swoim nauczycielom.

Uczniowie dedykowali im również utwory muzyczne w wykonaniu Aleksandry Borzęckiej, Dominiki Łochy oraz chóru szkolnego.

Na zakończenie pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali się przed budynek Szkoły, aby zasadzić pamiątkowe drzewko.