Dni Otwarte 2023

W dniach 3 - 5.04.2023 r. w ZSP im. Mikołaja Kopernika odbywały się
Dni Otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób: zarówno uczniów klas ósmych szkół podstawowych, jak i ich Rodziców i Nauczycieli.

Wszyscy przybyli zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, ale oprócz tego czekało ich sporo atrakcji.

Na hali sportowej zaprezentowali się uczniowie III LO, Technikum Nr 1 i Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 1.

W czasie Dni Otwartych było można spotkać się z nauczycielami i Uczniami ZSP.

Rozmowom na temat wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia nie było końca.

Nasi Uczniowie zachęcalii do wyboru kierunków i przybliżyli tegoroczną ofertę edukacyjną.

NIe zabrało też osób zajmujących się promocją szkoły- Natalki i Roksany z klasy II e.

Informacji o klasie hotelarskiej udzielali uczniowie z klasy 3hp  pod opieką Pani Krystyny Kaszuby.

O ofercie edukacyjnej klasy hotelarskiej informacji udzielały też ucennice klasy IV hp z Panią M. Gil.

Celem inicjatywy jest zapoznanie młodzieży z ofertą  ZSP i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Do wyboru klasy biologiczno - sportowej w III Liceum Ogólnokształcącego zachęcały uczennice klasy 2c pod opieką P. Renaty Sowińskiej.

Zaś do wyboru klasy matematyczno-fizycznej zachęcali uczniowie kalsy III A - Kamil, Karol i Igor.

Było nam niezmiernie miło powitać tak licznie przybyłych gości.

Nad całością czuwały Giulka Gruchała i Ola Lubacha z klasy III Bp.

Przybyłych gości witały: Nikola, Ola i Natalka.

W sali nr 3 na stoiskach prezentowali się hotelarze.

To dla nich przygotowaliśmy sale lekcyjne, pracownie do praktycznej nauki zawodów oraz stanowiska zawodowe na hali sportowej, aby mogli zobaczyć i doświadczyć tego, czego na co dzień uczy się młodzież naszej Szkoły.

O klasie hotelarskiej opowiadały uczennice z klassy IIh i uczniowie z klasy IVhp.

Można było też posłuchać szkolego Zespołu Muzycznego- "ZEPSUŁ"

Wokalistki  - Ola i Dominika z klasy IV hp.

Pod kierunkiem Pana Michała Siekierskiego i  Pana Dariusza Wilczyńskiego.

W sali 3 stoisko prezentowały też klasy gastronomiczne i  Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych.

Do wyboru kierunku ekonomicznego zachęcali uczniowie klasy III e - Filip Gunia, Laura Kabat.

NIe zabrakło oczywiście tegotocznych Miss i Mistera Wiosny - Patrycji Mazurek i Piotra Bielachy z klasy I e.

Był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Nie zabrało zdjęć - edycja okularki  I LOVE EKONOMIK.

W roli głównej szkolne tiktokerki - Natalia, Roksana, Natalka i Kinga.

Pamiątkowe zdjęcia.

W roli oprowadzających uczniowie z klas pierwszych ZSP (na zdjęciu Patrycja Brzezińska z kl. 1h,
poniżej: Mikołaj Davis i Franek Rożek z klasy I c oraz uczennice z Koła Medialnego - Ania Kawecka z kl. 1b
i Magda Lech z kl. 1d).

O współpracy miedzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ opowiadali uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego.

Do wyboru Kopernika zachęcali również Amelka i Jakub.

Uczniowie ZSP wraz z nauczycielami przygotowali dla swoich przyszłych koleżaneki kolegów szereg ciekawych inicjatyw.

Uczniowie mogli podziwiać też stoiska Erasmusa i Szkolnego Klubu Europejskiego.

NIe zabrało pamiątkowych zdjęć.

Szkolne Koło Medialne "Megab@jt" przygotowało na tę okazję filmiki przedstawiające życie szkoły.

Poza kierunkami w technikum: hotelarskim i ekonomicznym sporym zainteresowaniem cieszyła się Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1.

Dużą atrakcją dla przyszłych uczniów i nauczycieli były pokazy sportowe, taneczne i bokserskie przygotowane przez Uczniów naszej szkoły.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy bokserskie w wynonaniu uczniów ZSP.

Jak widać ósmoklasiści spędzili czas w przyjemnej atmosferze.

Na scenie wystąpiły cheerleaderki.

Oprócz tego na sali gimnastycznej na absolwentów szkół podstawowych czekały  animacje - gry i zabawy integracyjne.

Ósmoklasiści mogli zobaczyć wysęp Copernicana Cheerleaders.

Nie zabrakło pokazów sportowych w wykonaniu uczniów ZSP.

Wystąpiły siatkarki.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sportowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Reprezentacja szkoły w piłce nożnej i koszykówce.

Wspaniale zaprezentowały się uczennice z kalsy Ic.

Układ taneczny przygotowała też Patrycja Zabłotna z kl. 1d.

Następnie uczniowie szkół podstawowych mogli poteńczyć z Uczniami ZSP w rytmach Belgijki

Nie zabrakło wspólnych tańców w rytmach Belgijki.

Osoby zainteresowane mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat fryzjerstwa na specjalnie przygotowanym stanowisku.

Ósmoklasiści odwiedzili też Bibliotekę szkolną.

W roli oprowadzających uczniowie ZSP -  Bartek Ciba i Bartek Szybka.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam, drodzy Ósmoklasiści, w wyborze Waszego przyszłego kierunku kształcenia, rozwialiśmy Wasze wątpliwości
i utwierdziliśmy Was w przekonaniu do podjętych wcześniej decyzji.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia murów Kopernikowskiej szkoły.

Liczmy, że od września staniecie się częścią naszej szkolnej społeczności
i będziecie budować razem z nami historię ZSP im. Mikołaja Kopernika
w Busku-Zdroju