Dni Nauki Polskiej 2024

z językiem angielskim

W ramach Dni Nauki Polskiej 2024 z językiem angielskim odbyły się następujące wydarzenia:

• - szkony konkurs języka angielskiego,
  • - zajęcia z wykorzystaniem AI
  • - tworzenie pocztówek na wybrany temat.

Konkurs obejmował zagdnienia gramatyczno- leksykalne. Wzięło w nim udział 24 uczniów klas 2-3 LO i Technikum. Odbywał się przy użyciu platformy Quizzizz. Uczniowie pisali go na własnych telefonach.

Laureaci konkursu:

• 1. miejsce Emilia Ożarowska 3C
  • 2. miejsce Jakub Jaworski 3C
  • 3. miejsce Eliza Stachowicz 2C i Julia Piras 3e

Na zajęciach z AI uczniowie, przy pomocy silnika AI w przeglądarce Bing tworzyli opisy obrazków. Na ich podstawie AI stworzyło ilustracje, które potem były opisywane przez inne grupy. Na końcu uczniowie porównywali opisy które często różniły się w znacznym stopniu od siebie.

Uczniowie tworzący pocztówki mieli do wyboru 2 tematy: pocztówka o sobie lub o Busku. Kreatywność i zaangażowanie pozwoliły na stworzenie ciekawych i pełnych treści prac.