Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

Tegoroczna XXVI pielgrzymka do tronu Matki Bożej w Częstochowie odbywała się pod hasłem:

„Matko Kościoła umocnij wiarę naszą!”. 

W pielgrzymce uczestniczyło  84 maturzystów z naszej szkoły pod opieką Katechetów i wychowawczyń  Pani Moniki Deregowskiej-Rajczak i Pani Agnieszki Kaczmarek.

Nasza modlitwa rozpoczęła się od wspólnie odmawianego różańca a następnie była  o godzinie 11.00 w Bazylice Msze Święta, którą  za maturzystów odprawił Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. W homilii uczulił młodzież na umiejętność odczytywania znaków czasu, jak ten który jest nam znany z Ewangelii jako znak Jonasza. Ponadto zachęcił pątników, aby zawsze z odwagę wchodzili na Jasną Górę w swoim życiu i tam wsparci orędownictwem Matki Bożej szukali drogi swojego życia i sił do realizacji woli Boga. Następnie bezpośrednio po Eucharystii uczestniczyliśmy  w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich i ostatnim aktem była  adoracja z aktem zawierzenia Pani Jasnogórskiej. 

Katecheci ZSP