Skoro wąż kogo skaleczy, niechaj go żmija nie leczy.
- 915 odsłon
I miejsce naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”
Przy budynku naszej szkoły zakwitną jabłonie…
Wszystko dzięki zespołowi „Odlotowe antonówki z Kopernika”, który powstał na potrzeby ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad”. Zespół tworzą uczennice z klasy IV thp
- Juszczyk Kinga
- Parlak Kamila
- Jasiak Gabriela
- Szcześniak Klaudia
- Strózik Izabela
- Piwowarczyk Gabriela
- Fortuńska Natalia
- Bielak Julia
- Marzec Sylwia
- Borzęcka Aleksandra
Pomysłowość, kreatywność, zaangażowanie i koordynowanie projektu przez Panią Ewę Wośko przyniosły nam sukces – I miejsce w Polsce w kategorii Rozmawiamy o sadzie - szkoła ponadpodstawowa.
„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem jest szeroko pojęta edukacja – nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Projekt ma za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych starych odmian jabłoni.
Projekt podzielony jest na dwa etapy główne.
I. Rozmawiamy o sadzie.
II. Zakładamy sad.
Zakończenie realizacji każdego z nich zwieńczone jest przesłaniem raportu. Działania w etapach polegają na zdobyciu wiedzy, wykorzystaniu jej w praktyce oraz wypromowaniu wykonanych zadań w środowisku szkolnym, lokalnym i przez Internet.
Wygrana I etapie związana jest z otrzymaniem grantu na założenie mini sadu przy budynku szkoły. Opiekę nad sadzonkami będą sprawować „Odlotowe antonówki z Kopernika” pod opieką nauczyciela realizującego projekt.
Wszyscy cieszymy się z możliwości dalszego udziału w projekcie i bierzemy się do pracy.!!!
Mamy nadzieję, że już niedługo cała lokalna społeczność będzie mogła kosztować owoce z naszego mini sadu.
TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!!!