"Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie"
- Wisława Szymborska
  

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    1 września 2015 roku o godzinie 830  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju miało miejsce oficjalnie rozpoczęcie  nowego roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość została poprzedzona mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski powitał Wicestarostę Buskiego  Pana Stanisława Klimczaka, Grono Pedagogiczne oraz uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych.

  

Przedstawiono stypendystki Prezesa Rady Ministrów:  Dominikę Kornaś (kl.III B- średnia 5,82) i Żanetę Łukasik (kl.IV h- średnia 5,77).

 

 Pan Wicestarosta Stanisław Klimczak wręczył stypendium Starosty Buskiego, które otrzymały dwie uczennice: Justyna Jędrszczyk (kl.III A - średnia 5,60)) i Katarzyna Cieplińska (kl. IIIe- średnia 5,60).

 

 

 

Dyrektor przekazał uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu życzenia
z okazji rozpoczęcia roku szkolnego:

          Jestem przekonany, że nowy rok szkolny będzie dla Was, Drodzy Uczniowie, nie tylko kolejnym rokiem nauki, ale przede wszystkim czasem poszukiwań, ciekawych doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności, rozwijania pasji i zainteresowań.
Nauczycielom życzę sukcesów w realizacji ambitnych planów zawodowych i zamierzeń,
oraz ogłosił rok szkolny 2015/2016 rokiem jubileuszowym - 50 lecia Szkoły.

   

 

  

 Do ZSP1 będzie uczęszczać 659 uczniów.
Do III LO 250 uczniów, Technikum Nr 1 - 317 uczniów i do ZSZ - 92 uczniów.

  Do pierwszej klasy w III LO przyjęto 76 ucz., Technikum Nr 1 - 89 ucz. i do ZSZ - 33 uczniów.