Przegląd Poezji Legionowej, Żołnierskiej              i Niepodległościowej w BSCK

III MIEJSCE DLA SYLWII KOSTKI Z KLASY II A LO

 Listopad to czas na zadumę i refleksję nad tymi, co odeszli. Historia naszej Ojczyzny dała wiele przykładów bohaterów najczęściej bezimiennych, których los i często świadomy wybór związany był z czynem patriotycznym i niepodległościowym. Pamięć o tych wydarzeniach co roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury gromadzi wykonawców i jednocześnie miłośników poezji i pieśni nawiązujących do tych wydarzeń.

                 W dniu 13 listopada 2015 roku dwoje uczniów z naszej szkoły - Sylwia Kostka i Karol Rak  (oboje z kl. II A LO) wzięło udział w Przeglądzie Poezji Legionowej, Żołnierskiej   i Niepodległościowej w BSCK. Obok recytatotorów z naszej szkoły, którzy prezentowali teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Mariana Hemara i Ludwika Wiszniewskiego, na scenie wystąpili także uczniowie z placówek oświatowych Gminy Busko-Zdrój.

 

Nasza uczennica - Sylwia Kostka zdobyła III miejsce oraz nagrodę pieniężną. Jej pełen emocji, wprowadzający nutę zadumy nad losami Ojczyzny, występ wzruszył jury oraz publiczność zgromadzoną w sali kameralnej BSCK.

I. Kasperek