30 marca 2016r. uczniowie klas liceum- II A, II B oraz klas technikum - II e i II h mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat: 
"Body piercing, tatuaż, solarium - uważaj możesz sobie zaszkodzić", który przygotowała pani mgr Alicja Gołodzińska, pracownik Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach

    

    

      

DLACZEGO TATUAŻ I PRZEKŁUWANIE CIAŁA SĄ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA?

Po pierwsze, nieprzestrzeganie higieny może powodować takie choroby jak AIDS, wirusowe zapalenie wątroby, tężec. Co piąta osoba, która przekłuwa sobie jakąkolwiek część ciała ma różnego rodzaju powikłania, szanse zachorowania na zapalenie wątroby dla osoby z tatuażem wzrastają dziewięciokrotnie. Każdego roku w samej tylko Europie do szpitali trafia ponad sto tysięcy osób z zapaleniem wątroby po przekłuciu ciała (piercingu). Jeśli cenisz swoje zdrowie, to należy wybrać profesjonalny salon tatuażu, w którym przestrzegane są wszystkie normy higieniczne.
Po drugie, podczas tatuowania wykorzystuje się środki chemiczne, które mogą zawierać duże ilości ołowiu, litu i miedzi. Mogą one powodować reakcje alergiczne lub powikłania, które przyjmują przebieg przewlekły. Zarejestrowane są przypadki, kiedy u zdrowych osób po naniesieniu tatuażu zaczęła się rozwijać astma oskrzelowa, a cząstki farby odkładają się w węzłach chłonnych na całe życie. Przed podjęciem decyzji o tatuażu można postawić na skórze mały punkt i obserwować reakcję organizmu.
Po trzecie, specjaliści akupunktury twierdzą, że każdy punkt na skórze jest odpowiedzialny za określony obszar ciała i narząd. Jeśli trafi się w ten punkt, to możliwe jest nabycie jakiejś choroby.
Ludzkie ciało zmienia się na przestrzeni lat, zniekształcając kontury tatuażu i jego kolor, a piercing może przeszkadzać, zahaczając o ubrania lub po prostu się znudzić. W związku z tym, w miarę upływu czasu może pojawić się pytanie o jego usunięciu.
Usunięcie tatuażu może być kosztowne i bolesne. Dla usunięcia rysunku lub zmniejszenia jego powierzchni, może być potrzebne wykonanie do 12 seansów laserowego szlifowania skóry w ciągu roku.