24 finał WOŚP
W niedzielę, 10 stycznia 2016r., w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wspierają tę inicjatywę.

W tym roku  wspólnymi siłami zebraliśmy 1801, 26 zł.

  Samorząd uczniowski  wraz z opiekunami – Panią Haliną Szczepanik-Woźniak, Panią Angeliką Bilewską i Panią Izabelą Kasperek , a także liczną grupą wolontariuszy z naszej szkoły,  rozpoczął akcję dla WOŚP już kilka dni przed wielkim finałem. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na terenie  naszej szkoły. Ogłoszono także akcję pieczenia ciast i ciasteczek na kiermasz, który  jak wiadomo, co roku organizujemy w BSCK.

W niedzielne popołudnie na kiermaszu Samorząd Szkolny, Wolontariusze z naszej szkoły oraz grupa harcerek z opiekunem Panią Mirosława Gajdą, zbierali pieniądze oraz namawiali do  zakupu domowych wypieków.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Dyrektor Wioletta Czupryna - Kopeć, która bardzo chętnie wspiera takie akcje. Pieniądze, które zostały zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych, trafiając tym samych do najdalszych zakątków całej Polski.

 
  Hasło tegorocznej zbiórki brzmi „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki seniorów”.

Smakowite wypieki sprzedawały Kasia Kwiecień, Kasia Sokołowska,  Amanda Cieślik, Karolina Biesaga i Gosia Koruba oraz Natalia Bątkowska i Gabrysia Jaros.             

 

Pierwsze pieniądze trafiają do puszki.

 

Nasze stoisko było oblegane przez najmłodszych ..:))

 

Oczywiście zachwyciły ich kolorowe babeczki, ciasta i ciasteczka przygotowane specjalnie na ten cel.

Jak widać humory dopisywały wszystkim, a nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Do kupna zachęcali też absolwenci szkoły Marta Pisarczyk i Michał Jewiarz.

Oczywiście wsparcia udzielili też nauczyciela z naszej szkoły Pani Monika Zwolska oraz Pan Marek Partyka.

 

Do zakupów namawiały Julka Wąs i Karolina Bernat.

 

 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wsparli nasze działania na rzecz WOŚP.
Zapraszamy do udziału w przyszłym roku ! ;))