Już po raz czwarty Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach był organizatorem dnia otwartego. Nasza Szkoła od samego początku uczestniczy w tym ważnym przedsięwzięciu. Uczniowie mogli brać udział w różnego rodzaju wykładach  z poszczególnych epok historycznych, by potem wspólnie z pracownikami naukowymi uczelni analizować teksty źródłowe. W tym roku w organizowanych przez nauczycieli akademickich    i studentów Instytutu Historii  konkursach historycznych, nasi uczniowie zdobyli niemal wszystkie nagrody, co potwierdza rosnące wśród uczniów „Ekonomika” zainteresowanie historią. Ciekawym elementem dnia otwartego był pokaz walki na białą broń – szable. Prezentowano również ubiór i uzbrojenie od czasów wojownika wczesnośredniowiecznego do współczesnego umundurowania i uzbrojenia żołnierzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia otwartego.
 
                                                                                                             Mariusz Żabiński
 
 studencka grupa rekonstrukcyjna

 

 opowiadali bardzo ciekawie

do zdjęcia z kozakami pozują od lewej: Kinga Wójcik, Roksana Kowalska, Hubert Prokop,                                           Karolina Bernat i Katarzyna Szymanek

 pożegnalne zdjęcie i jedziemy do domu, chciaż po drodze zajrzymy jeszcze do Macdonalda